خانه » ایده و خلاقیت » آموزش ساخت کیف با تی شرت قدیمی
آموزش ساخت کیف با تی شرت قدیمی

آموزش ساخت کیف با تی شرت قدیمی

امتیاز دهید :
(7 رای , امتیاز: 3٫71 از 5)
Loading...Loading...

حفظ محیط زیست یکی از وظایف مهم ما در زندگی اجتماعی است. عکس زیردر این زمینه بسیار الهام بخش است. این عکس که با زوم بسیار بالایی گرفته شده است ۱٫۱۴ میلیون پاکت کاغذی مخصوص خرید از سوپر مارکت را نشان می دهد. این همان تعداد پاکتی است که در آمریکا تنها فقط در یک ساعت مصرف می شود. آیا می دانستید که همه روزه ۲٫۱۷ بیلیون کیسه پلاستیکی در جهان مصرف می شود؟ این اعداد و ارقام ما را تحت تاثیر قرار دادند تا روشی را آموزش دهیم که با استفاده از آن بوسیله بازیافت یک تی شرت قدیمی می توانیم یک کیف پارچه ای مخصوص خرید و قابل استفاده مجدد درست کنیم. امیدواریم این روش شما را نیز بر آن دارد تا از کیسه های پلاستیکی کمتری استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز جهت ساخت کیف با تی شرت قدیمی :

-یک تی شرت قدیمی (هرچه تی شرت بزرگتر باشد کیف پارچه ای هم بزرگتر خواهد شد)

-یک قیچی

-یک سنجاق قفلی

marketbag8

آموزش ساخت کیف با تی شرت قدیمی :

تی شرت را بر روی یک سطح صاف پهن می کنیم. کار را با بریدن آستین ها از روی درزشان شروع می کنیم. سپس با استفاده از یک بشقاب گرد ناحیۀ یقه را بصورت یک نیم دایره برش می دهیم. برای ایجاد گره ای که کف کیف را محکم نگه می دارد،دو نوار ۵ سانتی متری ازهر آستین می بریم. یک برش به هر کدام از این نوارهای گرد می زنیم تا انتهای آنها باز باشد. سپس دو سر هر کدام از آنها را می کشیم تا کش بیایند. حالا ما باید در کل چهار بند داشته باشیم.

marketbag01

هشت برش با فواصل مساوی بر لبه های پایین تی شرت ایجاد میکنیم؛ سه برش در جلو، سه برش در عقب و دو برش در هر گوشه.

marketbag11

marketbag2

سنجاق قفلی را به سر یکی از بندها وصل می کنیم تا بتوانیم بوسیلۀ آن بند را از میان لبه پایین تی شرت به آسانی عبور دهیم. از برش سمت چپ درجلوی تی شرت شروع می کنیم وبند را بسمت چپ هدایت می کنیم تا به برش گوشه برسیم؛ این حرکت را در قسمت پشت نیز انجام می دهیم بنحوی که هر دو سر بند ازبرش گوشۀ سمت چپ تی شرت بیرون بیایند. همین حرکت را با یک رشتۀ دیگر در سمت راست تی شرت تکرار می کنیم. سپس از برشی که در وسط تی شرت قرار دارد بند سوم را بسمت اولین برش درجهت چپ هدایت میکنیم و بدین ترتیب دو سر بند را از هر دو قسمت عقب و جلو بیرون می کشیم. همین کار را با بند چهارم در سمت دیگر تکرار می کنیم. در پایان تمام بندها را محکم می کشیم و گره های محکم دوتایی میزنیم.

marketbag31

میتوانید بندهارا زینت هم بدهید ولی ما ترجیح می دهیم که همینطوری که هستند باقی بمانند……کیف بازیافتی جدید شما آماده است!

marketbag6

از اینکه با کیف جدید خود به خرید برید خوشحال نیستید؟

marketbag4

می توانید با درست کردن و هدیه دادن چنین کیفی عزیزان خود را خوشحال کنید و در حفظ محیط زیست کوشا باشید و از آن لذت ببرید.

marketbag52

http://img.3e7en.com/uploads/13891854731.jpg

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− دو = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>