خانه » ایده و خلاقیت » آموزش ساخت کتابخانه وارونه
آموزش ساخت کتابخانه وارونه

آموزش ساخت کتابخانه وارونه

امتیاز دهید :
(6 رای , امتیاز: 4٫33 از 5)
Loading...Loading...

ایده این آموزش ساخت یک کتابخانه کوچک و ساده است، اما به صورت وارونه ! کلک خاصی در کار نیست و اگه تا آخر مطلب با ما همراه باشید براحتی این کتابخانه رو با هم می سازیم. یکی از مزایای این کتابخانه این هست که از سطح زیرین اون به عنوان کتابخانه و از سطح بالایی اون برای کاربردهای دیگه می تونید استفاده کنید. ضمن اینکه اصلا نمیشه جذابیت و ایده جالب اون رو نادیده گرفت ! با ما همراه باشید.

وسایل لازم جهت ساخت کتابخانه وارونه :

تخته چوبی به عنوان سطح کتابخانه

بست

کش پهن و مقاوم

دستگاه پانچ مخصوص

وسیله اندازه گیری

F9FFSNOFLLZV8PP.MEDIUM

آموزش ساخت کتابخانه وارونه :

مهم ترین نکته در ساختن این کتابخانه این هست که کتاب هاتون چقدر پهنا دارن و طول لازم برای کش نگهدارنده کتاب ها چقدر هست. در اینجا با اندازه گیری کتاب ها به این نتیجه رسیدیم که پهنای میانگین کتاب ها حدود ۳ سانتیمتر و طول ایده آل برای کش حدود ۳۵ سانتیمتر هست. شما هم باید بر حسب کتاب هاتون این اندازه گیری رو انجام بدین.

FYBZZILFLLZYHHM.MEDIUM

FFO3IZVFLLZYHH7.MEDIUM

F2P3QZVFLLZYHDR.LARGE

F0FP059FLLZYHDM.LARGE

حالا که اندازه ها رو داریم باید کش ها رو برای هر کتاب به صفحه کتابخانه وصل کنیم. برای این کار در وسط تخته کتابخانه برای هر کتاب مطابق شکل دو تا کش وصل می کنیم. برای وصل کردن کش ها هم از دستگاه مخصوص پانچ استفاده شده. فراموش نکنید که فاصله و اندازه هر کش باید طبق اندازه گیری قبلی باشه، بدین صورت که اول یک طرف کش رو با در نظر گیری مقداری اضافه (مثل شکل زیر) به تخته پانچ می کنید. بعد ۳۵ سانتیمتر طول کش که اندازه گیری کردیم رو در نظر می گیرید و در نهایت به فاصله پهنای ۳ سانتیمتر انتهای دیگه کش رو به تخته پانچ می کنیم و برای هر کتاب دو کش در نظر گرفته شده. تا اینجا کتابخانه شما چیزی مثل شکل های زیر خواهد بود.

F9V606KFLLZYHIL.MEDIUM

F089767FLLZYHJI.LARGE

FIMGXE9FLLZYHJJ.LARGE

حالا کتاب های خودتون رو تویه کتابخانه قرار بدین. البته اینجا مشخص شد که برای کتاب های کوچک دو کش زیاد هست که اگه دقت کنید برای چند کتاب تصویر زیر هم فقط از یه کش استفاده شده و کش دوم مخفی شده.

FCBJHTEFLLZYHIK.MEDIUM

مرحله آخر نصب کتابخانه استفاده از بست به تعداد کافی هست. در اینجا از دو بست شکل زیر در بالای کتابخانه استفاده شده. در صورت نیاز می تونید برای مقاومت بیشتر کتابخانه، دو تا از این بست ها رو هم در سطح پائینی کتابخانه نصب کنید.

F6LNDVKFLQAL6B3.MEDIUM

در نهایت وقت اون هست که از کتابخانه وارونه خودتون لذت ببرید ! از سطح بالایی اون هم مطابق سلیقه خودتون می تونید استفاده های زیادی کنید.

F4N1NQ2FLQAL6CN.MEDIUM

http://img.3e7en.com/uploads/13891854731.jpg

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 − یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>